BILLMATE NY SAMARBETSPARTNER TILL BOLAGSDEALEN.SE

January 21, 2021

Bolagsdealen.se har glädjen att presentera Billmate som ny samarbetspartner inom betallösningar på nätet.

Bolagsdealen.se har glädjen att presentera Billmate som ny samarbetspartner inom betallösningar på nätet.

”Genom Billmate får vi möjlighet att erbjuda flexibla och konkurrenskraftiga betallösningar till alla våra medlemmar.  Vi har förhandlat fram ett riktigt bra erbjudande som vi är säkra på att våra medlemmar kommer att dra stor nytta av. Billmate har dessutom en av branschens bästa kundservice vilket går hand i hand med vår egen filosofi”, säger Anders Salomonsson, partner på Bolagsdealen.se

Bolagsdealen.se strävar efter att hitta samarbetspartners som ökar marginalen hos små e-handlare och en viktig del i det är bl.a. en flexibel betallösning som förenklar transaktioner mellan köpare och säljare. Billmate har möjlighet att erbjuda flera olika betalsätt vilket även brukar resultera i fler konverteringar och ökad försäljning.

”Bolagsdealen har verkligen ett spännande upplägg och en filosofi som stämmer oerhört bra överens med vår egen”, säger Cristian Sterning, Partner Manager på Billmate. Styrkan hos Billmate gällande såväl flexibiliteten som vår otröttliga fokus på kundservice och support gör att vi känner att vi är rätt betalpartner för både nystartade och etablerade e-handlare” avslutar Cristian

”Billmate har även möjligheten att erbjuda tjänster för verksamheter som inte är renodlade e-handlare. Att kunna erbjuda faktura som betalsätt i butik eller att förbättra likviditeten i bolaget och minska den administrativa bördan genom fakturaköp, kan underlätta och skapa nya möjligheter” kompletterar Johan Lindberg, medgrundare av Billmate

För att läsa mer om Billmate, var vänlig besök: www.billmate.se

Information om erbjudandet finner ni i vår medlemsportal genom att klicka in på ”Avtal” och därefter ”Billmate”.

Vi välkomnar Billmate till Bolagsdealen.se och ser framemot ett givande samarbete!

OM BOLAGSDEALEN.SE

Smarta fraktavtal som gör skillnad.
Bolagsdealen hjälper små och medelstora företag att minska sina kostnader genom att erbjuda smarta fraktavtal som gör skillnad. Genom Bolagsdealen samlar vi flera medlemsbolag under ett och samma tak vilket gör att vi tillsammans räknas som en stor kund. Bolagsdealen har en tydlig inriktning mot bolag och leverantörer inom e-handeln där vi endast väljer ut avtal som garanterat kommer öka marginalen och spara tid för våra medlemmar.

Ansök nu!

Som medlem i Bolagsdealen får du förhandlade fraktavtal och storkundsvillkor inom de områden som gör skillnad för din e-handel.

Kontakta oss

Kontakta oss dygnet runt via vårt kontaktformulär. Vår målsättning är att ge besked inom 24 timmar på vardagar.

E-post: info@bolagsdealen.se
Adress: Husargatan 3, 211 28 Malmö

Kontaktformulär